Formația Politehnica Iași a fost învinsă în această seară, pe teren propriu, scor 0-1 (0-0), în fața echipei Dinamo București.

Elevii lui Flavius Stoican pierd din nou pe teren porpriu, după un alt joc foarte slab făcut în fața propriilor suporteri.

Prima repriză a fost extrem de slabă, ambele echipe jucând cu foarte multă teamă. Singura fază mai importantă se consumă în minutul 40, când Rusu respinge greu șutul lui Jaadi, din interiorul careului.

După pauză, la o fază banală la centrul terenului, Mihalache îl lovește cu piciorul în cap pe Papazoglou, însă Chivulete nu dă nimic. Imediat, Dinamo duce mingea în carerul ieșean și Cioinac trage în piciorul lui Montini cu sete și îl dărâmă pe dinamovist. Chivulete dictează penalty și Cioinac părăsește terenul pe targă. Execută Nistor și 1-0 pentru Dinamo.

Ieșenii încearcă să revină, în mintuul 62 Sanoh vede al doilea galben și este eliminat.

După numai cinci minute, Jaadi primește și el roșu după un duel cu Rus.

Până la final se joacă haotic, cu elevii lui Stoican lipsiți total de inspirație. Cu trei minute înainte de final, Papazoglou poate securiza victorie, însă Rusu se remarcă.

Iașul pierde din nou pe teren propriu, după un meci pe care doar Stoican a văzut că l-a dominat.

Articolul precedentFOTO: Accident rutier spectaculos, la Poieni!