Potrivit situației la nivel național, centralizată astăzi, privind unitățile de învățământ închise integral/parțial din cazua gripei, în Iași nu mai este închisă nicio astfel de unitate.

 

Iată lista cu unitățile de învățământ închise parțial din cauza gripei:

SĂLAJ
Școala Gimnazială Corneliu Coposu Zalău 
Școala Gimnazială Gheorghe Lazăr Zalău 
Școala Gimnazială Mihai Eminescu Zalău 
Liceul Ortodox Sf. Nicolae 
Colegiul Național Silvania Zalău
NEAMȚ
SCOALA GIMNAZIALA “ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
DOLJ
Grădinița cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” Craiova
Școala Gimnazială Călărași
DÂMBOVIȚA
Scoala Gimnaziala „Serban Cioculescu” Gaesti
ILFOV
Scoala Gimnaziala nr.1 Pantelimon 
Liceul Teoretic “Ioan Petruș” Otopeni 
Scoala Gimnaziala “Al.Odobescu” Chiajna 
Scoala Gimnaziala nr.1 Bragadiru 
Scoala Gimnaziala nr.1 Jilava 
Liceul Teoretic “Little London Pipera” Voluntari
CONSTANȚA
Scoala Gimnaziala “Tudor Arghezi” Navodari, 
Gradinita cu Program Prelungit “Veseliei ” Navodari, 
Scoala Gimnaziala Nr.12 “B. P. Hasdeu” Constanta
CLUJ
Liceul Teoretic Avram Iancu Cluj-Napoca
Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca 
Scoala Gimnaziala Octavian Goga Cluj-Napoca 
Gradinita cu PP Albinuta Cluj-Napoca
Liceul Teologic Reformat Cluj_Napoca
Scoala Gimnaziala Horea Cluj-Napoca 
Scoala Gimnaziala Ioan Bob Cluj-Napoca
Liceul Elf Cluj-Napoca
SIBIU
Colegiul Național “Octavian Goga ” Sibiu 
Colegiul Național “Gheorghe Lazăr ” Sibiu 
Grădinița cu program prelungit Nr. 22 Sibiu
BUZĂU
Școala Gimnazială “G. E. Palade”
Școala Gimnazială “Capitan Aviator Mircea T. Bădulescu”
Colegiul National “B. P. Hasdeu”
BUCUREȘTI
Liceul Teoretic Școala Mea (grădinița) 
Grădinița SF. Nicolae 
Școala Gimnazial Titu Maiorescu 
Liceul Teoretic Nicolae Iorga 
Grădinița Ioanid 
Școala Gimnazială Geo Bogza 
Liceul Teoretic Alexandru Vlahuță 
Școala Gimnazială Eugen Barbu 
Școala Gimnazială Sf. Nicolae 
Școala Gimnazială nr. 162 
Școala Gimnazială nr. 28 
Școala Gimnazială Petre Ghelmez 
Școala Gimnazială Grigorie Ghica Voievod 
Școala Gimnazială Nr. 32 
Grădinița Licurici
Școala Gimnazială Iancului 
Școala Gimnazială nr. 27 
Grădinița nr. 231 
Școala Gimnazială nr. 81 
Școala Gimnazială Federico Garcia Lorca 
Școala Gimnazială nr. 200 
Școala Gimnazială Nr. 82 
Școala Gimnazială Nr. 54 
Montessano Școală și Grădiniță 
Școala Gimnazială Al. I. Cuza 
Școala Gimnazială nr. 195 
Școala Gimnazială nr. 165 
Școala Gimnazială nr. 99 
Colegiul Romano-Catolic Sf. Iosif 
Grădinița Panseluța 
Grădinița nr. 4 
Școala Gimnazială Nr. 79 
Școala Gimnazială Mărțișor 
Școala Gimnazială Nr. 190 
Școala Gimnazială Ionel Teodoreanu 
Școala Gimnazială nr. 129 
Școala Gimnazială Nr. 97 
Școala Gimnazială George Bacovia 
Școala Gimnazială Mărțișor 
Școala Gimnazială nr. 194 
Grădinița Electromagnetica 
Liceul Teoretic Ion Barbu 
Liceul Teoretic Șt. Odobleja 
Școala Gimnazială nr. 174 
Școala Gimnazială nr. 169
Școala Gimnazială nr. 172 
Grădinița nr. 230 
Școala Gimnazial Ion Dumitriu 
Creșa Pinochio 
Grădinița nr. 230 
Școala Gimnazială Nr. 311 
Școala Gimnazială Sf. Andrei 
Școala Gimnazială Mihai I 
Școala Gimnazială nr. 117 
Școala Gimnazială Regina Maria 
ARGEȘ
Liceul Tehnologic Topoloveni, 
Grădinița cu Program Prelungit Lumea copiilor,Topoloveni
SUCEAVA
Colegiul National Petru Rares Suceava, 
Scoala Gimnaziala Nr. 4 Suceava, 
Scoala Gimnaziala Ion Creanga 
Suceava, Scoala Gimnaziala Todiresti
BRAȘOV
Colegiul de Științe ‘Grigore Antipa’ Brașov, 
Colegiul Național ‘Unirea’ Brașov, 
Colegiul Tehnic ‘Mircea Cristea’ Brașov, 
Liceul ‘Andrei Mureșanu’ Brașov, 
Grădinița cu Program Prelungit ‘Căsuța Bucuriei’ Nr. 11 Brașov, 
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 13 Brașov, 
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 11 ‘Ștefan Octavian Iosif’ Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 13 Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 27 ‘Anatol Ghermanschi’ Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 30, Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 5 Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 8 Brașov, 
Școala Gimnazială Nr. 9 ‘Nicolae Orghidan’ Brașov, 
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 4 Codlea, 
Școala Gimnazială Nr. 3 Codlea, 
Colegiul Național ‘Radu Negru’ Făgăraș, 
Liceul Teologic Ortodox ‘Sf. Constantin Brâncoveanu’ Făgăraș, 
Liceul Teoretic ‘George Moroianu’ Săcele, 
Liceul Teoretic ‘George Moroianu’ Săcele, 
Școala Gimnazială Cața, 
Școala Gimnazială Comăna de Jos, 
Școala Gimnazială Hălchiu, 
Școala Gimnazială Hărman, 
Școala Gimnazială Lunca Câlnicului

Lista cu unitățile de învățământ închise integral din cauza gripei:

ALBA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IGHIEL

3.879 de elevi sunt afectați (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unități de învățământ.