Formația Politehnica Iași a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida disputată în această seară, la Botoșani, în compania echipei Sepsi Sf. Gheorghe.

În fața unui adversar care a venit să nu piardă, elevii lui Mihai Teja au făcut un nou joc modest, vina celor două puncte pierdute aparținându-i și antrenorului, care a schimbat defensiv la 1-0 pentru echipa sa.

Începutul de joc le aparține ieșenilor, care trimit primul șut pe spațiul porți iadverse în minutul 6, prin Loshaj. prima ocazie importantă vine în minutul 14. Fejer se remarcă la centrarea lui Bălan și șutul lui Mihalache.

La cealaltă poartă, în minutul 16, Târnovanu respinge în corner șutul în diagonală al lui Karanovic.

Cea mai mare ocazie de gol a primei reprize îi aparține lui Cristea, care i-a la țintă bara, în minutul 24. Același Cristea își mai trece în cont o ocazie în minutul 31, când Kilyen respinge șutul atacantului ieșean.

După pauză, Safranko își prelungește prea mult mingea, din postura de singur cu Târnovanu și portarul ieșean respinge.

În replică, în minutul 63, după o combinație foarte bună cu Loshaj, Platini, rămas singur cu portarul, trage în Fejer.

Se face până la urmă 1-0, după un șut puternic al lui Pasaglia. Teja mută inexplicabil și își invită adversarul spre poarta echipei sale. Aceștia se aruncă în atac și Tincu restabilește egalitatea, cu un șut din interiorul careului, în minutul 79. Mai mult, Flores este aproape de 2-1 pentru oaspeți, șutul său din mintuul 84 trecând puțin pe lângă poartă.

Se termină 1-1 și numărul meciurilor fără victorie pentru Politehnica Iași ajunge la cota 4.