Antrenorul Mircea Rednic a bifat a doua remiză pe banca Politehnicii iași. În cel de-al doilea meci amical disputat în cantonamentul din Antalya, ieșenii au terminat la egalitate cu formația azeră Sumgayit FK, scor 1-1 (0-1).

Azerii au condus la pauză, printr-un gol marcat în minutul 13. La scurt timp după pauză, noul intrat Michael Junior Omoh a restabilit egalitatea (48), din pasa lui Chacana.

Iașul a mai ratat în repriza secundă trei situații bune prin De Iriondo (‘50), Popadiuc (‘73) și Chacana (‘83).

Cu trei minute înainte de final, autorul golului Omoh a fost eliminat, în locul său intrând team-managerul Marius Onofraș.

Antrenorul Mircea Rednic a început partida cu formula: Târnovanu – Onea, Mihalache, Klimavicius, Șerban – Passaglia, Iriondo, Grădinaru, Horșia – Luckassen, A. Cristea.

La pauză au intrat Axinte, Frăsinescu, Breeveld, Popadiuc, Chacana, Zaharia, Andrei Radu și Omoh, iar pe parcursul reprizei secunde au mai fost trimiși în teren Francisc Cristea (60) și team-managerul Marius Onofraș (87, în locul eliminatului Omoh).

Amicalul cu Ahal (Turkmenistan), programat pentru data de 21 ianuarie, a fost anulat, așa că ieșenii vor mai disputa în Turcia un singur meci, pe 23 ianuarie, în compania formației sârbe Mladost Lucani.

Articolul precedentAvertizare pentru ieșeni! Trecerea de pietoni din Târgu Cucu, desființată
Articolul următorSurprize de proporții la alegerile UMF Iași: Cimpoeşu, Tinică şi Covic nu au prins loc în Senat