Formația Politehnica Iași a fost învinsă duminică seară, pe teren propriu, scor 1-2 (0-0), de FCSB.

Prima parte a jocului este una ștearsă, în care ambele echipe par preocupate să nu ia gol.

Singura fază mai importantă se produce în minutul 43, când Rusescu trimite puțin pe lângă poartă, după o bâlbâială în careul ieșean.

În minutul 53, ieșenii deschid scorul. Flores primește un balon de la Zaharia și trage de la 18 metri, mingea lovește bara laterală și intră în poartă.

După numai trei minute, ieșenii cer penalty la centrarea lui Platini și deviată de Bălașa cu mâna în corner.

În minutul 61, Man trece prin dribling de Frăsinescu și Gallego și șutează de la 8 metri sub bară. E 1-1 și la faza următoare Cpman trece pe lângă 2-1. Oaspeții trec până la urmă în avantaj în mintuul 75. Panțîru îl faultează în careu pe Man. Bate Tănase și face 2-1.

Cu patru minute înainte final, Cristea trimite din întoarcere puțin pe lângă poartă și ieșenii pierd un meci în care au jucat de la egal la egal cu FCSB.