FC Politehnica Iaşi a remizat sâmbătă după-amiază, pe teren propriu, în meciul cu cei de la FC Hermannstadt.

Prima repriză a fost dominată steril de către elevii lui Flavius Stoican, aceştia având o ocazie mai mare de a intra în avantaj la pauză. Totuşi, primul mitan s-a încheiat cu 0-0.

În a doua repriză, în minutul 64, Nascimento a reuşit, totuşi, deschiderea scorului, după un penalty corect acordat gazdelor.

Numai că, în minutul 86, oaspeţii au reuşit egalarea, printr-o reuşită a lui Stoica, după o bâlbâială în careul ieşenilor.

Astfel, echipa lui Flavius Stoican a “reuşit” din nou să nu câştige pe propriul teren, în faţa unei echipe mai slab cotată şi plasată în clasamentul Ligii I şi al play-out-ului.

Sibienii pleacă din Copou cu un un punct şi cu speranţa că vor reuşi să evite retrogradarea în acest sezon.

Articolul precedent“Dragnea şi PSD se comportă ca pe propria moşie!”