Formația Politehnica Iași a fost învinsă vineri seară, în deplasare, scor 0-1 (0-1), în fața echipei CFR Cluj.

Elevii lui Flavius Stoican au făcut o nouă partidă ștearsă și nu par să treacă de „complexul CFR“, echipă pe care nu au reușit niciodată să o învingă în deplasare.

Fără Andrei Cristea și Ionuț Panțîru, lăsați acasă după un scandal, ieșenii au jucat fără vreo idee tactică, doar Qaka și Platini, în repriza a doua, arătând că își doresc un rezultat pozitiv.

Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Mureșan, după o lovitură de colț executată de Moutinho și deviată de Djokovic, în minutul 22.

Repriza a doua, clujeni iau cedat deliberat posesia însă elevii lui Stoican au arătat că nu sunt în stare să atace și să pună probleme unui adversar care s-a apărat bine.