Formația Politehnica Iași a fost învinsă astăzi, cu scorul de 1-2 (1-1), de formația macedoneană de primă ligă FC Shkupi, în ultimul meci susținut de ieșeni în stagiul de pregătire din Turcia.

Macedonenii au deschis scorul în minutul 6, Burlacu restabilind egalitatea în minutul 18, cu o lovitură de cap, din centrarea lui Bosoi.

În repriza secundă, macedonenii au înscris golul victoriei în minutul 60, dintr-un penalty acordat după un fault comis de Frăsinescu.

Pe final, ieșenii au ratat două ocazii importante prin Sanoh și Qaka.

Antrenorul Flavius Stoican a început cu formula: Mino – Bosoi, Mihalache, Popescu, Panțîru – Mihăescu, Chelaru – Burlacu, Zaharia, Orti – Enoh. După pauză, au evoluat: Mino (‘61 Târnovanu) – Galego, Gardoș (‘80 Cracea), Frăsinescu (‘70 Rus), Sin – Qaka, Cioinac – Platini, Flores, Patrick Petre (‘70 Ștefanovici).

Portarul Denis Rusu a efectuat antrenament separat, în timp ce Kizito, Bădic și Danale au fost menajați din motive medicale.

În celelalte meciuri disputate în cantonamentul din Turcia, ieșenii au câștigat partida cu Estheglal (Iran, Liga 1), scor 2-1 și au pierdut disputele cu Korona Kielce (Polonia, Liga 1), scor 0-3, cu Dyosgyor (Ungaria, Liga 1), scor 1-2, cu Dinamo Zagreb (Croația, Liga 1), scor 0-2.

Articolul precedentÎntâlnire, la Iași, între membrii Asociației “Moldova se dezvoltă”. Ce s-a discutat astăzi
Articolul următorUPDATE: Iohannis: „Guvernanţii au preferat o hărmălaie populistă şi o jalnică ţopăială legislativă şi administrativă!“ (FOTO)