Viitorul a pierdut cu 1-2 meciul restant cu Poli Iași, amânat de două ori din cauza ceții. Moldovenii au obținut trei puncte importante în lupta pentru evitarea retrogradării.

Duranovic a bifat prima ocazie a Iașiului în minutul 12, dar șutul său a fost reținut de Căbuz. Același Căbuz nu a mai avut ce face în minutul 51, când Duranovic a reluat cu capul la colțul lung o minge centrată din corner și a deschis scorul.

Tsoumou a egalat în minutul 82, tot cu o lovitură de cap, dar bucuria gazdelor nu a durat foarte mult. Iașiul a revenit în avantaj patru minute mai târziu, după un contraatac încheiat cu reușita lui Calcan și Viitorul – Poli Iași s-a încheiat 1-2.

Moldovenii rămân pe ultimul loc, dar ajung la 22 de puncte. Viitorul, cu 31 de puncte, rămâne pe locul 11.

Sursă: Digisport

Articolul precedentANSVSA: De unde se poate cumpăra carne de miel controlată sanitar veterinar, sigură pentru consum