Echipa CFR Cluj s-a calificat în preliminariile Conference League, după ce a învins FC U Craiova pe teren propriu, cu 1-0.

Unicul gol al meciului CFR Cluj – FC U Craiova 1948 a fost marcat în minutul 97

Echilibrul numeric s-a rupt în minutul 68, când arbitrul de centru Istvan Kovacs i-a acordat mult prea ușor al doilea cartonaș galben lui Bauza, eliminându-l.

Cu toate acestea, tot FC U Craiova 1948 a avut prima mare ocazie de a marca, în minutul 75, când Chițu a șutat puternic din caure, dar Scuffet a scos de lângă bară.

În ultimele secunde ale celei de-a doua reprize, gazdele au avut trei mari ocazii, dar șuturile lui Bîrligea, Maglica și Kolinger au fost blocate de Gurău ți Negru.

Golul a fost marcat în minutul 97, de Koinger, cu capul de la aproximativ 8-9 m, după o centrare a lui Petrila. FC U Craiova 1948 a rămas în 9 jucători în minutul 105+1, când Huyghebaert a primit cartonaș roșu, după consultarea sistemului VAR, în urma unei intrări cu talpa pe glezna lui Bîrligea.

În minutul 112, jucătorii echipei oaspete au vrut să părăsească terenul, dar „revolta” s-a terminat după câteva zeci de secunde. În urma acestui rezultat, CFR Cluj va juca în turul 2 preliminar al Conference League.

Articolul precedentAceastă grupă de sânge este un adevărat magnet pentru țânțari. Specialiștii au deslușit preferințele supărătoarelor insecte
Articolul următorHaos la frontiere. Camioanele așteaptă peste 500 de minute ca să treacă vama