După trei înfrângeri din trei etape pentru Poli Iaşi, a venit şi prima victorie în acest sezon din Liga 2. Trupa lui Costel Enache s-a impus cu 2-0 împotriva rivalei U Cluj, după un meci care s-a lăsat cu “victime”, scrie Digisport.

Stoenac şi Deretti au fost luaţi cu ambulanţa direct de pe teren în minutrele 12 şi 25, însă ieşenii au tras tare chiar şi aşa şi au deschis scorul în minutul 15, prin Francisc Cristea, dintr-un penalty. Ardelenii au avut prima ocazie mai importantă în minutul 34, prin Hofman. Ieşenii au început şi repriza a doua în forţă şi au ratat o şansă rarisimă, când lobul lui Camara a fost scos de pe linia porţii de Laurenţiu Rus. Acelaşi Francisc Cristea a reuşit dubla în minutul 63 şi a închis tabela, deşi ieşenii au mai ratat o ocazie mare prin Alexandru Stan.