Băieţel adus cu elicopterul SMURD la spital, după ce a fost atacat de propriul câine
13 ian. 2019, 12:03
Actualizat: 13 ian. 2019, 12:03

smurd
Articol scris de Scris de Alexandru Damian
Un băieţel în vârstă de 11 ani, Gabriel T., din satul Băceşti, comuna Negreşti, judeţul Vaslui, a fost adus duminică în stare gravă la un spital ieşean cu ajutorul elicopterului SMURD.
Medicii ieşeni au precizat duminică faptul că minorul ar fi încercat să îşi hrănească propriul câine, moment în care animalul l-ar fi atacat.
"Elicopterul a decolat pentru a aduce un minor din localitatea Băceşti, care a suferit o plagă muşcată la nivelul nasului, cu pierdere de substanţă, de către propriul câine (de rasă medie), în curtea casei, în timp ce încerca să îl hrănească. În urma atacului, pacientul a suferit o fractură de piramidă nazală", a declarat duminică prof.univ.dr. Diana Cimpoeşu, coordonatoarea UPU-SMURD Iaşi.
Citește și:
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 21:14 - INTERVIU Exclusiv Realitatea Plus - Ana Maria Păcuraru cu William Donahue: „Republicanii vor avea o perioadă dificilă la urne din cauza prețului energiei”
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News











