Advertising
Minerii protestează în fața Guvernului: cer venituri compensatorii și tichete de masă

Minerii protestează în fața Guvernului: cer venituri compensatorii și tichete de masă
Scris de Realitatea de Iasi Publicat: 19 feb. 2026, 14:05
Minerii au venit în București pentru a scanda în fața Guvernului condus de premierul Ilie Bolojan
Citește și
- 22:04Incident tehnic la depozitul de zgură și cenușă Valea Căprișoarei. A fost descoperită o tasare de 50 de metri, iar autoritățile monitorizează situația
- 16:40Motivul pentru care patronii ajunși în pragul falimentului se tem să mai concedieze angajați
- 16:3715 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
- 15:54Ministerul Sănătății, plată record prin PNRR: 438 milioane de lei într-o singură săptămână
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News


























