VIDEO: S-a dat drept victimă a unei tâlhării, dar polițiștii l-au prins cu minciuna!

politia_nu_treceti_29973800
Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Iași efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de inducere în eroare a organelor judiciare.
[embed]https://youtu.be/m_di02lXzpQ[/embed]
În fapt, înnoaptea de 8 martie spre 9 martie, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că, în scara unui bloc, o persoană necunoscută, i-ar fi sustras, unui bărbat, de 34 de ani, din municipiul Iași, prin acte de violență, 1.100 de lei.
În urma sesizării, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie calificată.
Din cercetările efectuate ulterior de către polițiști s-a constatat faptul că bărbatul de 34 de ani ar fi determinat-o pe soția lui să sesizeze instituțiile competente cu privire la faptul că, în timp ce el s-ar fi aflat în scara blocului, ar fi fost victima unei infracțiuni de tâlhărie calificată.
Fiind audiat, bărbatul a susținut faptul că ar fi fost victima infracțiunii. Totodată, s-a constatat că aspectele relatate de bărbat nu sunt reale, iar acesta și-ar fi înscenat furtul și actele de violență.
Cercetările continuă, subcoordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Iaşi, pentru stabilirea întregii situații de fapt și luarea măsurilor legale ce se impun.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










