ALERTĂ: Produse expirate, descoperite la vânzare în județ!

politia_politist_uniforma_de_politie_36673300
Agenții din cadrul Poliţiei oraşului Hârlău şi Secţiei IX de Poliţie Rurală au acţionat recent pentru prevenirea infracţiunilor şi a contravenţiilor.
Au fost verificate 60 de firme și au fost controlate 117 maşini și 36 de căruţe, fiind legitimate 273 de persoane. Au fost constatate trei infracțiuni și au fost date 79 de amenzi, în cuantum de 25.025 de lei. Totodată, în urma acțiunii au fost confiscate bunuri în cuantum de 4.493 de lei și au fost reținute două permise de conducere.Astfel, un bărbat de 54 de ani, din județul Botoșani, a fost amendat cu 500 de lei, întrucât a efectuat acte de comerț cu articole de îmbrăcăminte fără a respecta condiţiile legale. În plus, o femeie de 30 de ani, din comuna Gropniţa, gestionar la o firmă din localitate, a fost amendată cu 500 de lei, deoarece a efectuat acte de comerţ cu produse alimentare având termenul de valabilitate expirat şi fără a avea acte de provenienţă.Produsele alimentare, în valoare de 155 de lei, au fost confiscate. Mai mult, un tânăr de 27 de ani, din orașul Hârlău, a fost amendat cu 200 de lei întrucât a făcut scandal într-un loc public.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










