Advertising
Alina Gorghiu, atac dur la Ilie Bolojan: „Un partid nu poate fi condus după bunul plac al unui om”
Scris de Realitatea de Iasi Publicat: 9 iul. 2026, 15:20
Un partid nu e obligat să‑și urmeze orbește șeful”, a declarat Alina Gorghiu, în exclusivitate la Realitatea Plus, după ce instanța a anulat deciziile luate în congresul extraordinar al PNL. Vicepreședintele PNL susține că Ilie Bolojan a lansat un atac de discreditare la adresa instanței, în loc să accepte hotărârea care „i‑a amintit că trebuie să respecte legea”.
Citește și
- 08:01Miron Mitrea, atac dur la adresa lui Ilie Bolojan după incidentele cu drone:”Vrem să vedem ce le spui rușilor”
- 07:58Putin, avertisment dur pentru România: „Ceea ce i-a aparținut cândva va reveni mai devreme sau mai târziu la normal din punct de vedere istoric”
- 21:21Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „Față de Rusia trebuie protestat ferm, de fiecare dată când drone rusești intră în spațiul nostru aerian”
- 16:54Marian Alecu critică dur clasa politică: „Ne-am săturat de incompetență și infatuare. Nu faceţi decât să vă feriţi de leadership şi implicare”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News


























