Anchetaţi din pricina permiselor de conducere

masina
Agenții din cadrul Secției I de Poliție au oprit, pentru control, în municipiul Iași, un autoturism condus de un bărbat de 47 de ani.
În urma verificărilor efectuate de polițiști, s-a constatat faptul că bărbatul nu are permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere fără permis, iar cercetările continuă.De asemenea, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Iași au oprit, pentru control, pe DJ 247, în comuna Dobrovăț, un autoturism condus de un bărbat de 31 de ani, din localitate.În urma verificărilor efectuate de polițiști, s-a constatat faptul că bărbatul nu are permis de conducere pentru vreo categorie de vehicule.Şi în această cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere fără permis.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










