ATENȚIE! Escrocii folosesc în continuare metoda "Accidentul"
24 mai 2018, 08:00
Actualizat: 24 mai 2018, 08:00

metoda
Articol scris de Scris de Alexandru Damian
Agenții din cadrul Poliției Municipiului Iași au fost sesizați recent de către o femeie de 87 de ani despre faptul că, în noaptea de 21 spre 22 mai, o persoană necunoscută, care s-ar fi recomandat a fi medic, ar fi încercat să o inducă în eroare, spunându-i că trebuie să achite 30.000 de euro pentru o intervenție chirugicală necesară nepoatei sale, în urma unui accident rutier.
De asemenea, în conversație ar fi intervenit o altă persoană, care s-ar fi recomandat a fi nepoata bătrânei și care ar fi confirmat accidentul și necesitatea intervenției chirurgicale. Întrucât, în timpul apelului, în locuinţa persoanei vătămate a intrat nepoata sa, femeia a întrerupt convorbirea telefonică. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de tentativă la înşelăciune, iar cercetările continuă pentru identificarea autorilor.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










