Bătrână de 81 de ani, în stare gravă la spital după ce a fost VIOLATĂ!

16batrana
O femeie în vârstă de 81 de ani, din județul Iași, a ajuns în stare gravă la Spitalul Clinic de Urgențe "Sfântul Spiridon", după ce a fost violată.
Astfel, medicii ieșeni au precizat că agresiunea sexuală s-a confirmat în urma analizelor efectuate.
"Pacienta 81 de ani ar fi fost victima unui viol, care a fost confirmat clinic de chirurg. Aceasta a suferit și un traumatism cranio-facial și la nivelul gâtului. Am anunțat Poliția, IML - pentru prelevarea de probe, iar, apoi, pacienta a fost dirijată către Spitalul de Neurochirurgie și la Ginecologie. Pacienta a suferit și un șoc emoțional"
, a declarat vineri după-amiază prof.univ.dr. Diana Cimpoeșu, coordonatoarea UPU-SMURD Iași.De asemenea, reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean Iași au precizat că au întocmit un dosar penal pentru viol și că au deja un cerc de suspecți, cercetările continuând în acest caz.
"Am fost sesizați cu privire la faptul că o femeie de 81 de ani, din comuna Bivolari, a ajuns la spital, prezentând semne de agresiune sexuală. A fost întocmit dosar penal pentru viol și se efectuează cercetări pentru identificarea autorului"
, au menționat vineri oamenii legii.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News














