Cercetat pentru că ar fi încălcat aproape tot Codul Rutier
22 nov. 2018, 06:39
Actualizat: 22 nov. 2018, 06:39

rutiera
Articol scris de Scris de Alexandru Damian
Agenţii din cadrul Secţiei II de Poliție Rurală Ciurea au oprit, pentru control, pe DJ 248, un autoturism condus de un bărbat de 30 de ani, din municipiul Iaşi.
Bărbatul a prezentat pentru control un permis de conducere eliberat de autoritățile din Republica Moldova.
În urma verificărilor efectuate de polițiști au rezultat suspiciuni privind autenticitatea documentului și s-a constatat faptul că bărbatul nu are permis de conducere pentru vreo categorie de vehicule.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis, fals material în înscrisuri oficiale și uz de fals.
Cercetările continuă în acest caz.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










