Copil adus la Iaşi cu elicopterul SMURD, după un ACCIDENT produs în Vaslui

smurd
Un accident rutier a avut loc duminică dimineaţă în localitatea Băceşti, din judeţul Vaslui. În urma impactului, un copil de cinci ani a fost rănit, fiind transportat cu elicopterul SMURD la Spital de Pediatrie Sfânta Maria, din Iaşi.
Un accident rutier a avut loc duminică în localitatea vasluiană. La locul producerii impactului s-au deplasat şi echipaje de Poliţie, pentru efectuarea cercetărilor şi stabilirea modului în care a avut loc accidentul de circulaţie.
„A avut loc un accident rutier în jurul orei 10.15. Şoferul, în vârstă 22 de ani, se deplasa spre Negreşti, a dat peste un copil de 5 ani, care era nesupravegheat. Victima a fost dusă cu autoturismul la Negreşti, de unde a fost preluată de o ambulanţă şi dusă la spital, având traumatisme la membre"
, au spus reprezentanţii Poliţiei.În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, cercetările continuând.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










