Actualitate· 1 min citire

Încă un deces la Iași din cauza COVID-19

Încă un deces la Iași din cauza COVID-19

Încă un deces la Iași din cauza COVID-19

Scris de Dan Nistor Publicat: 25 mai 2020, 10:21

 Grupul de Comunicare Strategică a anunţat astăzi că o persoană în vârstă de 75 de ani, din judeţul Iaşi, a murit ieri din cauza COVID-19.

 Grupul de Comunicare Strategică a anunţat astăzi că o persoană în vârstă de 75 de ani, din judeţul Iaşi, a murit ieri din cauza COVID-19.

Femeia a fost confirmată cu coronavirus pe 23 mai, iar a doua a zi a decedat.

Aceasta avea comorbidități obezitate grad II, neoplasm de vezică și hemiplegie dreaptă.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate