LIDERII COALIȚIEI ÎI CER DEMISIA LUI MARCEL CIOLACU DIN FUNCȚIA DE PREMIER

LIDERII COALIȚIEI ÎI CER DEMISIA LUI MARCEL CIOLACU DIN FUNCȚIA DE PREMIER
Potrivit unor surse Realitatea PLUS, în acest moment sunt discuții aprinse în PSD și coaliție cu privire la demisia lui Marcel Ciolacu din funcția de premier
Tenisuni uriașe în coaliția de guvernare, după rezultatele din primul tur al alegerilor prezidențiale. Potrivit unor surse Realitatea PLUS, în acest moment sunt discuții aprinse în PSD și coaliție cu privire la demisia lui Marcel Ciolacu din funcția de premier.
Presiunea este și mai mare, deoarece există îngrijorări cu privire la soarta coaliției PSD-PNL-UDMR, dar și a actualului Guvern și asta pentru că mai mulți social-democarți îi cer demisia lui Ciolacu.
Cu toate acesta, președintele PSD a spus, chiar inainte ca rezultatele votului să fie foarte clare, că nu are de ce să facă acest lucru pentru că nu el a candidat și nu el a pierdut alegerile.
De asemenea, tensiunile din coaliție sunt amplificare și de faptul că partidele nu sunt sigure că vor reuși să se înțeleagă asupra unui candidat pe care îl vor susține în turul 2.
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News











