Măsură extremă în Iași! Mijloacele de transport în comun, folosite doar de anumite persoane!

Măsură extremă în Iași! Mijloacele de transport în comun, folosite doar de anumite persoane!
Primarul Iașului, Mihai Chirica, a decis să convoace în regim de urgență astăzi, începând cu ora 14.00, Grupul de Lucru din cadrul Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Municipiului Iași în vederea analizării măsurii de interzicere a utilizarii transportului public de călători pe toate traseele din Municipiul Iași și zona exterioară acestuia, aflat în administrarea SC Compania de Transport Public Iași SA, cu excepția cadrelor medicale și nemedicale din cadrul spitalelor, dispensarelor, cabinetelor medicale și al întregii infrastructuri medicale, precum și a tuturor angajaților farmaciilor din Municipiul Iași.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:28CCR a respins sesizarea lui Nicușor Dan privind legea cotelor pentru ursul brun. Dublarea numărului de exemplare care pot fi extrase, liberă
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
- 12:29EASA avertizează companiile aeriene să evite spațiul aerian din Iran, Irak și Liban
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News


























