Advertising
Ministerul Afacerilor Externe al României: peste 3.000 de români cer repatrierea. Aproximativ 16.000 sunt monitorizați în zonă

Ministerul Afacerilor Externe al României: peste 3.000 de români cer repatrierea. Aproximativ 16.000 sunt monitorizați în zonă
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 3 mar. 2026, 16:39
Ministerul Afacerilor Externe a anunțat că peste 3.000 de cetățeni români au solicitat în mod concret sprijin pentru a reveni în țară, în contextul tensiunilor din Orientul Mijlociu.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:26Călin Georgescu: Poporul român astăzi are nevoie de rost, pace și prosperitate. Acesta este destinul
- 19:30Miron Mitrea: „Asistăm la cel mai mare jaf la care a fost supusă România în ultimii 36 de ani”
- 18:42ANM, noi date despre caniculă: cât vor mai dura temperaturile extreme în România
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News

























