S-au trezit cu o grenadă în curtea casei!
7 mai 2019, 07:25
Actualizat: 7 mai 2019, 07:25

bomba
Articol scris de Scris de Alexandru Damian
Echipa pirotehnică din cadrul Detașamentului 2 de Pompieri Iași a ridicat o grenadă defensivă F-1 din curtea unei familii din localitatea Valea Lupului.
Suprafața asanată a fost de 20 de metri pătraţi.Totodată, pirotehniștii ieșeni au ridicat de pe un teren viran din localitatea Coada Stâncii, comuna Ungheni, un proiectil exploziv de calibrul 76 de milimetri. Suprafața asanată a fost de 500 de metri pătraţi.
Citește și:
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










