Șeful „Clanului sportivilor”, lăsat liber

Șeful „Clanului sportivilor”, lăsat liber
Șeful „Clanului sportivilor”, Eugen Preda, a fost scos de sub control judiciar.
Șeful „Clanului sportivilor”, Eugen Preda, a fost scos de sub control judiciar.
Instanța a revocat măsura preventivă a controlului judiciar luată față de Eugen Preda. Aceeași decizie a fost luată și în cazul lui Marian Naca. În schimb, instanța a decis să menține măsura controlului judiciar în cazul lui Mihai Naca, Bogdan Sandu și Cristian Badea.
În urmă cu câteva luni, membrii „Clanului sportivilor” au intrat în vizorul anchetatorilor ieșeni. Aceștia sunt cercetați pentru distrugere.
Conform procurorilor, în noaptea de 29 spre 30 septembrie 2019, mama lui Costel Corduneanu, liderul clanului Corduneanu, Georgeta, a sunat la 112 și a anunțat că persoane necunoscute au încercat să-i incendieze casa din satul Dancu.
Oamenii legii i-au săltat pe mai mulți membri ai „Clanului sportivilor” din București, aceștia fiind principalii suspecți în acest caz.
Citește și:
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










