Tânără anchetată de poliţişti, după ce a încercat să fure cosmetice dintr-un magazin

Tânără anchetată de poliţişti, după ce a încercat să fure cosmetice dintr-un magazin
Agenții din cadrul Secției nr. 1 Poliție au fost sesizați cu privire la faptul că...
Agenții din cadrul Secției nr. 1 Poliție Urbană Iași au fost sesizați cu privire la faptul că, agenții de pază, din incinta unei societăți comerciale, au surprins o tânără, în timp ce ar fi încercat să sustragă produse din magazin.
Polițiștii deplasați la fața locului au stabilit faptul că o tânără, de 20 de ani, din județul Vaslui, ar fi intrat într-un magazin din municipiul Iași și ar fi sustras 3 produse cosmetice, cauzând un prejudiciu de aproximativ 107 lei.Prejudiciul a fost recuperat în totalitate, fiind predat reprezentanților societății comerciale.Pe baza probatoriului administrat în cauză, tânăra a fost reținută de polițiști, pe bază de ordonanță, pentru 24 de ore, fiind introdusă în Arestul I.P.J. Iași.În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










