Teama de ace i-a adus un dosar penal
15 nov. 2019, 07:34
Actualizat: 15 nov. 2019, 07:34
Teama de ace i-a adus un dosar penal
Articol scris de Scris de Alexandru Damian
Agenții din cadrul Poliției Municipiului Pașcani au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr, de 27 de ani, din comuna Valea Seacă.
Agenții din cadrul Poliției Municipiului Pașcani au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr, de 27 de ani, din comuna Valea Seacă.
Tânărul mirosea a alcool, însă a refuzat testarea cu aparatul etilotest.
De asemenea, acesta a fost dus la un spital, unde a refuzat să îi fie prelevate mostre biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
S-a constatat faptul că tânărul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice. c
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News










