Un bărbat şi o femeie, arestaţi pentru trafic de droguri

inchisoare
Doi ieşeni au ajuns după gratii, ei fiind acuzaţi că au umblat cu substanţe interzise.
Judecătorii Tribunalului Iaşi au admis propunerea procurorilor din cadrul Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism (DIICOT) şi au dispus arestarea preventivă a lui Mituş E. şi a Claudiei M. „
Instanţa admite propunerea Parchetului de pe l
ângă ÎCCJ- Direcţia de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism - Serviciul Teritorial Iaşi.
D
ispune arestarea preventivă a inculpatului Mituş E. pe o durată de 30 de zile, pentru săvârşirea infracţiunii de trafic de droguri de mare risc. Dispune arestarea preventivă a inculpatei Claudia M. pe o durată de 30 de zile, pentru săvârşirea infracţiunii de trafic de droguri de mare risc. Respinge cererea inculpaţilor de luare a măsurii preventive a arestului la domiciliu sau a controlului judiciar ca neîntemeiată”
, au menţionat magistraţii ieşeni. Decizia nu este definitivă, ea putând fi contestată. Conform anchetatorilor din cadrul DIICOT, cei doi ar fi fost prinşi zilele trecute cu droguri de mare risc.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News














