Actualitate· 1 min citire

Veste proastă dată de medici! Alți doi ieșeni au pierdut lupta cu COVID-19!

Alertă pentru toți ieșeni! Încă un deces provocat de gripă

Alertă pentru toți ieșeni! Încă un deces provocat de gripă

Scris de Dan Nistor Publicat: 21 mai 2020, 23:45

Grupul de Comunicare Strategică a transmis că, potrivit Institutului Naţional de Sănătate Publică, doi ieșeni au decedat din cauza COVID-19.Este vorba despre un bărbat în vârstă de 46 de ani, din judeţul Iași.Acesta a fost confirmat că are coronavirus pe 20 mai și a doua zi a decedat.Acesta avea comorbidităţi hipertensiune arterial și obezitate.Un alt bărbat care a murit din cauza coronavirus avea 54 de ani și era tot din judeţul Iaşi.Acesta a fost confirmat că este infectat cu COVID-19 pe 16 mai și ieri a decedat.Acesta avea comorbidităţi mulyiplr: nefropatie glomerulară cronică, dializat, insuficiență cardiacă clasa a III a NYHA, insuficiență venoasă cronică, tromboze venoase multiple, hipertensiune pulmonară moderată și disfuncție sistolică severă.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate