Advertising
Călin Georgescu: Poporul trebuie să beneficieze de resursele țării. Suveranitatea nu se pierde doar politic, ci și economic

Călin Georgescu
Scris de Realitatea de Iasi Publicat: 15 mai 2026, 07:41
Călin Georgescu dezvăluie ce trebuie să facă România ca să devină independentă economic. Acesta susține că pentru a obține acest lucru, toate resursele țării trebuie să intre în proprietatea națiunii, iar beneficiarul acestora să fie poporul român.
Citește și
- 08:11Doi elevi din Iași au inventat un sistem care verifică prospețimea cărnii în timp real
- 12:02Analiză Daniel Udrescu: Cum poate România să scape de inflație?
- 23:44O nouă înșelăciune face victime în România. Cum funcționează „Metoda creditul”
- 23:39Schimbare de plan pentru salariile bugetarilor. De ce refuză Eugen Tomac să trimită legea în Parlament
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News

























