Sportiva română Annaliese Drăgan s-a calificat în finala de la cerc, vineri, la Cupa Mondială de gimnastică ritmică de la Atena, cu a opta notă, 28,100.

În calificările de la acest obiect, Sabina Enache (CSM Ploieşti) s-a clasat pe locul 18, cu 24,000 puncte.

La minge, Annaliese Drăgan (Sportul Studenţesc) este a doua rezerve în finală, după ce s-a clasat pe 10 în calificări, cu 27,300. Enache a fost penultima (23), cu 22,650 puncte.

La individual compus, Drăgan este a opta, cu 55,400 puncte, iar Enache ocupă locul 22, cu 46,650 puncte.

Articolul precedentPrima reacție a Simonei Halep, după eliminarea de la Indian Wells: „A fost un turneu extraordinar”
Articolul următorSerghei Lavrov, declarații halucinante: “Ne dorim o lume fără războaie, fără a incita vreo țară împotriva altei țări”