Formația Politehnica Iași a fost învinsă în această seară, „pe teren propriu“, la Botoșani, de FC Botoșani, scor 0-3 (0-1).

Ieșenii au făcut încă un meci foarte slab, semn că Mihai Teja se chinuie să antreneze norocul, după cum chiar el declară, decât să-și antrenze jucătorii.

Începutul de joc este echilibrat, cu un plus pentru botoșăneni. Prima fază de poartă vine în minutul 16, când șutul lui Cascini este reținut de Tîrnovanu.

„Oaspeții“ continuă să domine teritorial și în minutul 31 Passaglia îl blochează în momentul șutului pe Roman, la câțiva metri de poartă. Cu trei minute înainte pauză, Tîrnovanu scoate de sub bară mingea trimisă bine cu capul de Papa. La faza imediat următoare botoșănenii deschid scorul. Cabral îl faultează în careu pe Keita și se acordă penalty. Execută Rodriguez și „oaspeții“ intră la pauză în avantaj.

La pauză, Teja nu reușește să schimbe nimic în jocul jalnic al echipei sale și în minutul 54 Roman înscrie, din interiorul careului, după o acțiune pe partea stângă a lui Keita, care a făcut ce a vrut în acest joc în fața lui Cabral.

Cu 20 de minute înainte de final, Ofosu închide tabela, după o combinație spectaculoasă cu Roman.

Iașul pierde la scor de neprezentare și bifează a opta etapă fără victorie, ultimul succes fiind cu FCSB, în luna august.

Articolul precedentFOTO: Accident rutier în care a fost implicată o căruţă!
Articolul următorSute de maşini înmatriculate în alte ţări, verificate de poliţiştii ieşeni