Csikszereda – Poli Iași 3-1. Gazdele au înscris numai din faze fixe și ajung la 4 victorii în ultimele 5 etape, potrivit DIGISPORT.

Poli Iași a fost echipa mai periculoasă în startul meciului, însă Sekou Camara nu a reușit să profite de o eroare uriașă din minutul 20, când a rămas singurul cu Gyenge și a tras în portar. La trei minute distanță, Csikszereda a dechis scorul prin Jelena, care a reluat din careul mic, după centrarea lui Jebari din lovitură liberă.

După alte trei minute, gruparea din Miercurea Ciuc a făcut 2-0, tot după o fază fixă, Attila Csuros trimițând cu capul în urma unui corner. Scenariul s-a repetat după pauză, când Botond Gergely a rămas nemarcat în careu la o altă fază fixă și a trimis în poarta ieșenilor.

Golul de onoare al echipei lui Costel Enache a venit în minutul 90+1, când Asăvoaei a centrat excelent în careu, iar Jean Deretti a trimis cu capul în poarta gazdelor.