Nici venirea lui Marian Rada nu a salvat situația la Poli Iași, care a pierdut acasă cu Voluntari, scor 0-2, și rămâne pe ultimul loc. Moldovenii nu au mai câștigat din 20 decembrie, scrie DIGISPORT.

Ieșenii s-au văzut conduși după mai puțin de 9 minute de joc, prin reușita lui Ivanov, iar până la pauză, Voluntariul a lovit transversala în minutul 20, prin Pesic.

După o oră de joc, ambele echipe au rămas în câte 10 oameni, după ce Angelov și Passaglia au fost eliminați. Ieșenii au ratat apoi prin Duranovic, însă au luat din nou gol prin același Ivanov.

Până la final, ilfovenii au mai ratat prin Ricardinho și Ion Gheorghe, iar Poli Iași – Voluntari s-a terminat 0-2. După acest eșec, ieșenii au bifat 9 meciuri la rând fără victorie în toate competițiile.