Formația Politehnica Iași a fost învinsă în această seară, scor 0-1 (0-1), de echipa ucraineană Vorskla Poltava, în al treilea meci amical disputat în cantonamentul din Turcia.

Ucraienii au marcat unicul gol în minutul 22, iar în finalul primei reprize ieșeni au avut o bară prin Panțîru.

Antrenorul Mihai Teja a început cu următoarea „11“: Rusu – Gallego, Frăsinescu, Chelaru, Panțîru – Rus, Loshaj – Danale (36 Carlone), Teixeira, Haddou – Sabin Moldovan (30 Zaharia.

În repriza a doua au mai jucat: Târnovanu, Pipoș, Bălan, Passaglia, Negrea și Francisc Cristea.

Meciul s-a disputat la baza de pregătire a lui Fenerbahce.

În primele două meciuri amicale din Turcia, ieșenii au câștigat cu scorul de 2-0 cu Khabarovsk și 2-1 cu Banants Erevan.

Joi, Politehnica Iași va diputa ultimul meci amical în Turcia, cu echipa macedoneană Shkupi, iar vineri delegația ieșeană va reveni acasă.

Articolul precedentDus de urgenţă la spital, după ce a fost muşcat de o viperă!
Articolul următorAccident rutier cu patru victime, în Bucşinescu!