FLORIN ROMAN, DESPRE BLATUL POLITIC PSD-AUR: CIOLACU ȘI SIMION NU AU CALCULAT CĂ BECALI E SLOBOD LA GURĂ. GLONȚUL A PORNIT PE ȚEAVĂ ȘI S-A DUS!

FLORIN ROMAN, DESPRE BLATUL POLITIC PSD-AUR: CIOLACU ȘI SIMION NU AU CALCULAT CĂ BECALI E SLOBOD LA GURĂ. GLONȚUL A PORNIT PE ȚEAVĂ ȘI S-A DUS!
Deputatul PNL deplânge felul în care PSD, ajutați de AUR, dar și de USR, s-au raportat la unii miniștri liberali
Florin Roman notează într-o postare pe Facebook că blatul dintre PSD și AUR a fost dat în vileag de un personaj din interior, anume de Gigi Becali. Deputatul PNL deplânge felul în care PSD, ajutați de AUR, dar și de USR, s-au raportat la unii miniștri liberali.
„Blatul politic între PSD/AUR și Marcel Ciolacu/George Simion a fost confirmat cu nonșalanță din interior. Ce nu au calculat Ciolacu/Simion este ca dl Becali a fost întotdeauna slobod la gura!Nici vorbele, de obicei meșteșugite ale domnului Romașcanu, nici iritarea vizibilă a lui Marcel Ciolacu nu pot opri glonțul care a pornit de pe țeavă și s-a dus. Nici propaganda PSD nu a mai putut ascunde public subiectul blatului Ciolacu/Simion.Un blat care este ticluit de multă vreme, mai ales în parlament. PSD s-a folosit permanent de AUR, câteodată și de USR, pentru a hărțui doar miniștri PNL. Cele mai multe chemări ale miniștrilor PNL pentru a fi tocați au fost comandate de PSD, prin mână afiliaților din AUR în special. De când avem guvernul Ciolacu s-a făcut liniște. Ministrul Rafila nu a putut fi ignorat în cazul Pantelimon, în rest liniște și pace. Vă amintiți desigur cum guvernul Cîțu a fost demis prin moțiune de cenzură de USR și AUR, ajutați de PSD!Ultima mostră de ipocrizie politică a fost chiar marți în Comisia de buget-finante a Camerei Deputatilor, când un proiect care presupune reavizarea contra-cost a 650000 de aparate de marcat, dar și costuri suplimentare de 65 milioane de lei, propus de USR a trecut cu toate voturile PSD și AUR”, a transmis Florin Roman.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News











