Microbuz cu 7 persoane implicat într-un accident la Chicerea

Microbuz cu 7 persoane implicat într-un accident la Chicerea
Isu Iași a suplimentat cu un echipaj de prim ajutor calificat
Pompierii de la ISU IASI asigură măsuri specifice la un accident rutier în localitatea Chicerea, comuna Tomesti, între un microbuz cu 7 persoane si un autoturism cu 2 persoane. Un minor din autoturism cu răni minore, necesită asistență medicală.
La locul evenimentului rutier acționează Detașamentul 2 de Pompieri Iași cu o autospecială de intervenție și stingere cu apă și spumă și cu modul de descarcerare și un echipaj de prim ajutor calificat, iar de la SAJ un echipaj medical.
Isu Iași a suplimentat cu un echipaj de prim ajutor calificat, deoarece în urma evaluării medicale 3 persoane au solicitat transportul la spital.
Sursa: Realitatea de Iasi
Citește și:
- 10:02 - Donald Trump: „Nu contează acordul cu Iranul. America câștigă oricum”
- 08:40 - Blocaj în negocierile cu Iranul: JD Vance spune că Teheranul a refuzat compromisurile propuse de SUA
- 08:38 - Armistițiul de Paște, încălcat de sute de ori: Kievul acuză Rusia de peste 400 de atacuri
- 19:59 - Apare o nouă pensie în România. Sistemul este inspirat din modelul american, unde contribuabilul ia deciziile principale
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News











