Tânăr bănuit de furturi din locuințe, reținut de polițiști

Tânăr bănuit de furturi din locuințe, reținut de polițiști
Polițiștii ieșeni au identificat un tânăr bănuit de furt calificat și tentativă la furt calificat. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore.
Polițiștii ieșeni au identificat un tânăr bănuit de furt calificat și tentativă la furt calificat. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore.
Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Iași au identificat un tânăr bănuit de comiterea a patru furturi din locuințe și de comiterea unei tentative la furt din locuință.
Din investigațiile efectuate până în prezent s-a constatat faptul că în perioada 12 - 13 martie, acesta ar fi pătruns prin escaladare în cinci apartamente din municipiul Iași și ar fi sustras bani și bunuri din patru dintre acestea, cauzând un prejudiciu total de aproximativ 1.500 de lei.
În baza probatoriului administrat în cauză, la data de 14 august, tânărul bănuit de comiterea faptei a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore.
La data de 15 august , acesta va fi prezentat, cu propuneri legale, Parchetului de pe lângă Judecătoria Iași și Judecătoriei Iași.
Cercetările continuă.
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 13:56 - Kelemen Hunor avertizează asupra colapsului social: „Suntem la limită, prăpastia dintre bogați și săraci este uriașă”
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News




_e32ebcad9a.webp)






