Formația Politehnica Iași a terminat la egalitate, scor 2-2 (2-1), partida disputată în această seară, pe teren propriu, în fața echipei Chindia Târgoviște.

Ieșenii încep bine meciul și șutul slab al lui Platini este reținut de Aioani, în minutul 2. După alte 10 minute, Cristea preia greșit din poziție foarte bună. Minutul 15 aduce deschiderea scorului. Loshaj, servit bine de Platini, intră în careu și șutează pe jos,de la 14 m, în stânga portarului. După alte opt minute, Horșia înscrie din careu, de pe partea stângâ, la colțul lung și nimeni nu-și imaginea că ieșenii pot rata victorie.

După numai cinci minute, la o fază care nu anunța nimic, Neguț înscrie din interiorul careului.

La patru minute după pauză, Voduț reia cu capul în poartă o minge centrată bine de Burlacu, după o gafă a lui Diallo.

Văzându-se egalați, ieșenii reiau atacurile, pun presiune pe poarta adversă, însă scorul rămâne neschimbat, astfel că elevii lui Mihai Teja ratează o victorie care le era la îndemână.

Articolul precedentINCREDIBIL: A făcut foc de tabără… pe stradă! A incendiat scaune de frizerie!
Articolul următorDecizie majoră luată de municipalitate pentru pensionarii ieșeni