Formația Politehnica Iași a remizat alb astăzi, la Voluntari, după un nou meci modest făcut de elevii lui Flavius Stoican, care continuă să rămână pe banca tehnică a grupării din dealul Copoului, deși amenințarea locului de baraj este din ce în ce mai mare.

Gazdele încep bine meciul și mingea trimisă de Gadze este atenuată de Frăsinescu în minutul 4. După alte patru minute, Căpățână preia greșit din interiorul careului. Gazdele continuă presiunea la poarta lui Rusu și în minutul 11 Rusu respinge greu șutul lui Gadze.

Ieșenii nu se regăsesc și Tudorie trimite periculos spre poartă, în minutul 31.

Primul șut la poartă al elevilor lui Stoican vine abia în minutul 41, când Qaka finalizează o acțiune personală cu un șut de puțin pe lângă poartă.

După pauză, ieșenii arată mai bine, dar Semedo ratează incredibil în minutul 56.

La cealaltă poartă, în minutul 71, Gadze trimite cu capul, din interiorul careului, iar Rusu respinge greu.

Se joacă pe contre și Semedo ratează din nou în minutul 74.

Cea mai mare ocazie de gol a gazdelor vine în minutul 86, când Deac nimerește transversala după o acțiune personală.

Se termină 0-0 după un nou meci făcut de elevii lui Stoican, antrenor lipsit total de inspirație și la alcătuirea primului „11“, dar și la schimbările făcute pe parcursul jocului.

De remarcat și lipsa totală de organizare din tabăra ieșeană, care l-a lăsat pe Platini să intre în repriza a doua cu tricoul lui Qaka, pe teren fiind minute bune doi jucători cu numărul 92…

Articolul precedentLucrările la șoseaua Iași – Bârnova vor fi finalizate de-abia anul viitor