Formația Politehnica Iași a încheiat seria meciurilor amicale disputate în cadrul stagiului de pregătire din Turcia cu o victorie, scor 3-1 (1-1); în fața echipei bosniace Shkupi Sarajevo.

Pentru ieșeni au marcat Bălan (’16, ’66 – penalty) și Danale (‘62), în timp ce bosniacii au înscris în minutul 17 și au ratat un penalty în mintuul 33.

Antrenoryul Mihai Teja a folosit următoarea formulă de joc: Cobrea – Rus, Chelaru, Frăsinescu, Panțîru – Passaglia, Diallo, Danale, Horșia – Teixeira, Bălan. După pauză au mai jucat Rusu, Gallego, Loshaj, Carlone, Moldovan, Cristea și Negrea.

Articolul precedentIaşul, oraşul cu cea mai mare natalitate, cea mai mare creştere demografică şi a doua cea mai tânără populaţie