Formația Politehnica Iași a pierdut astăzi meciul amical susținut în Turcia, în compania echipei croate Dinamo Zagreb, scor 0-2 (0-0).

În fața celui mai puternic adversar întâlnit în această iarnă, ieșenii au reușit o primă repriză terminată la egalitate.

După pauză, croații au reușit să se impună datorită golurilor reușite de Olmo (’74) și Andric (‘78).

Partida ar fi trebuit să aibă loc luni, dar a fost amânată din cauza ploii.

Antrenorul Flavius Stoican a început meciul cu formula: Rusu – Gallego, Gardoș, Frăsinescu, Sin – Qaka, Cioinac – Platini, Flores, Patrick Petre – Sanoh.

În repriza secundă au mai intrat Mino, Bosoi, Enoh, Panțiru, Rus, Zaharia, Burlacu, Mihăescu, Mihalache și Orti.

Mâine, ieșenii vor disputa ultimul meci amical în Antalya, cu formația macedoneană de primă ligă Shkupi.

Articolul precedentTânăr găsit MORT: suspiciuni de crimă pe o stradă din Iaşi
Articolul următorPonta: Nu fac de două ori aceeași propunere. Cred că domnul Mihai Chirica a auzit-o prima oară