Un nou incendiu a izbucnit la o secție ATI a unui spital din România

Un nou incendiu a izbucnit la o secție ATI a unui spital din România
Incendiu izbucnit de la o priză
Un nou incendiu la o secție ATI a unui spital din Târgu Mureș. Din primele informații este vorba despre un incendiu izbucnit de la o priză. Pompierii au intervenit de urgență însă incendiu fusese stins deja de personalul medical. Pompierii militari sunt la fața locului pentru a execută o recunoaștere, a transmis ISU Mureș, potrivit realitatea.net
Este vorba despre Spitalul Medicală III. Incendiul a izbucnit într-un salon în care se aflau 6 pacienți. Doar pacientul care era în apropierea prizei a trebuit să fie mutat. Nu sunt alte probleme.
”Nu mai există nici un pericol în prezent. A fost ceva minor, a fost lichidat în cel mai scurt timp posibil de personalul medical. Pacienții vor rămâne în același salon. Nu avem informații încă de la ce a pornit”, a spus plutonierul Dan Petre Daniel, purtătorul de cuvânt al ISU Mureș.
Un incendiu violent a izbucnit în seara zilei de 14 noiembrie, la Secţia ATI a Spitalului Judeţean de Urgenţă din Piatra-Neamţ unde erau internaţi, în două saloane, 17 pacienţi. După acel incendiu 10 persoane au murit iar un medic a suferit arsuri pe 40% din corp și a fost transferat de urgență în străinătate.
Citește și:
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News











