Arestat preventiv pentru distrugere

Arestat preventiv pentru distrugere
Poliţiştii ieşeni au efectuat o percheziţie într-un dosar penal de distrugere. Un bărbat a fost arestat preventiv.
Poliţiştii ieşeni au efectuat o percheziţie într-un dosar penal de distrugere. Un bărbat a fost arestat preventiv.
La data de 15 august a.c., poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Iaşi, cu sprijinul Serviciului de Acţiuni Speciale Iaşi, au efectuat o percheziţie domiciliară pe raza municipiului Iaşi, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârşirii infracţiunii de distrugere.
Din investigaţiile efectuate până în prezent, s-a constatat faptul că la data de 1 august a.c., un bărbat de 47 de ani, din municipiul Iaşi, ar fi distrus, prin incendiere, uşa de acces de la apartamentul unui bărbat de 63 de ani, din municipiul Iaşi.
În urma percheziţiei au fost au fost ridicate mai multe mijloace materiale de probă, iar bărbatul de 47 de ani a fost condus la audieri, faţă de acesta fiind dispusă măsura reţinerii pentru 24 de ore.
Ulterior acesta a fost prezentat, cu propuneri legale, Parchetului de pe lângă Judecătoria Iaşi şi Judecătoriei Iaşi, insantnţă care a dispus arestarea sa preventivă pentru 30 de zile.
Cercetările continuă.
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News











