Formația CSM Politehnica Iași a terminat la egalitate, scor 0-0, cel de-al treilea meci amical susținut în cadrul stagiului de pregătire din Turcia, în compania echipei bosniace Celik Zenica.

Cea mai mare ocazie de gol a primei reprize i-a aparținut lui Cristea, care în minutul36 a executat foarte bine o lovitură liberă. După pauză, în minutul 48, Rusu s-a remarcat la o lovitură liberă, din marginea careului, executată de bosniaci.

În minutul 64, Moussa a fost aproape de gol, pentru ca finalul de meci să le aparțină bonsiacilor, care au trecut pe lngă gol în minutele 74 și 86.

Antrenorul Flavius Stoican a folosit următoarea echipă: Rusu (Tîrnoveanu ’60) – Gallego (Grosu ’46), Mihalache, Frăsinescu (Cracea ’60), Panțîru –Mihăescu (Fr. Cristea ’28), Rus (Cioinac ‘55), Chelaru, P. Petre (Danale ’55) – Ștefănescu (Neamțu ’65), Cristea (Moussa ’55).

Bosoi și Sin nu au fost folosiți fiind accidentați.

În primele două meciuri amicale, ieșenii au fost învinși de Neftci Baku, scor 1-3, și au învins pe Al Kharaitiyat, scor 2-1.

Următorul meci amical, elevii lui Stoican îl vor disputa pe 10 iulie, cu Malatyaspor.