Advertising
PESTE 530 DE ȘOFERI AU RĂMAS FĂRĂ PERMISE DE CONDUCERE ÎN MAI PUȚIN DE O ZI
20 apr. 2025, 18:38
Actualizat: 20 apr. 2025, 18:38

PESTE 530 DE ȘOFERI AU RĂMAS FĂRĂ PERMISE DE CONDUCERE ÎN MAI PUȚIN DE O ZI
Articol scris de Scris de Realitatea de Iasi
Au fost oprite de la circulația pe drumurile publice 350 de autovehicule
Peste 530 de șoferi au rămas fără permise de conducere, sâmbătă și dumincă, pentru diferite abateri în trafic, anunță Ministerul de Interne.
Polițiștii rutieri au depistat în trafic aproape 100 de șoferi care conduceau sub influența alcoolului sau a substanțelor interzise.
Au fost oprite de la circulația pe drumurile publice 350 de autovehicule care nu prezentau siguranță în trafic, iar certificatele de înmatriculare ale acestora au fost retrase până la remedierea problemelor constatate.
De asemenea, oamenii legii au prins în flagrant aproape 200 de autori în fracțiuni, iar 35 de persoane aflate în situații de risc au fost salvate, menționează Radio România Actualități.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:27 - Ilie Bolojan explică scenariile moțiunii de cenzură: ce se întâmplă dacă Guvernul cade sau rămâne în funcție
- 13:31 - Mărturii noi în procesul Maradona: un specialist susține că legenda suferea de tulburări psihice severe
- 12:59 - Autocar cu 27 de persoane, cuprins de flăcări în Tulcea: pasagerii au reușit să se salveze la timp
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News














