Advertising
Suspiciune de toxiinfecție alimentară la o nuntă din Iași: 14 persoane au ajuns la spital

Suspiciune de toxiinfecție alimentară
Scris deRealitatea de Iasi
Publicat13 mai 2026, 16:14
Sursărealitatea.net
Un posibil focar de toxiinfecție alimentară este investigat de DSP Iași după o nuntă desfășurată la sfârșitul săptămânii trecute, în urma căreia 14 persoane au fost internate, iar alte zeci prezintă simptome.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:26Au fost înregistrate primele victime ale caniculei
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Iasi și pe Google News


























