Formația CSM Politehnica Iași s-a impus vineri, cu scorul de 2-1 (1-0), în cel de-al doilea meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Tucia, în fața formației din Qatar Al Kharaitiyat.

Ieșenii au deschis scorul în minutul 12, prin Ștefănescu, după o pasă a lui Cioinac.

În repriza a doua, Al Kharaitiyat a egalat în minutul 59.

Cu nouă minute înainte de final, juniorul Francisc Cristea a înscris golul victoriei după o pasă de la Patrick Petre.

Antrenorul Flavius Stoican a trimis în teren următoarea formulă de joc: Rusu (Târnoveanu ’46)- Gallego, Mihalache (Fr. Cristea ‘46), Frăsinescu (Neamțu ’46), Bosoi (Panțîru ’28) – Cioinac, Chelaru (Cracea ’60) – Zaharia (Danale ’46, Munteanu ‘67), Mihăescu (Grosu ‘46), Ștefănescu (Moussa ’46) – Cristea (Petre ‘46).

În primul meci amical susținut în Turcia, ieșenii au pierdut cu scorul de 1-3 în fața azerilord e la Neftci Baku.